Covid-19

 

Vzhledem k aktuální epidemiologické situaci funguje ordinace až do odvolání ve zvláštním režimu viz níže uvedená pravidla :

Všechny pacienty žádáme, aby při vstupu do čekárny i do ordinace používali ochranu dýchacích cest respektive respirátor ochranné třídy FFP2 či vyšší !

Každý pracovní den ráno od 7,30 do 10,00 hodin budou nadále vyšetřováni pouze akutní pacienti respektive neodkladné stavy !

V případě nadměrného zahlcení ordinace agendou v souvislosti s epidemií Covid-19 (izolace, karantény, očkování) bude čekárna uzavřena dříve !

Pacienty s projevy akutního respiračního infektu (teplota, kašel, bolesti v krku) žádáme, aby nevstupovali do čekárny a kontaktovali nás nejprve distančně tedy telefonicky či mailem !

Prosíme omezte Vaše osobní návštěvy v ordinaci na nutné minimum a maximum požadavků řešte dle možností telefonicky nebo e-mailem !

Pacienty při telefonickém kontaktu Vás prosíme o trpělivost - denně vyřídíme kolem 50-80 telefonátů, takže v tomto období není snadné se k nám dovolat !

Pacienty při mailovém kontaktu prosíme o stručnost a věcnost - denně vyřídíme kolem 20-30 mailů, takže nemáme čas číst a odpovídat na maily v rozsahu slohové práce !

Na Vaše maily odpovídáme a reagujeme pouze v pracovní době, dle vytíženosti ordinace obvykle do 1 pracovního dne, maximálně do 3 pracovních dnů ... Mimo pracovní dobu (večer, noc, víkendy, svátky, dovolená) pracovní korespondenci nevyřizujeme ... Děkuji za pochopení !

Potvrzení o pracovní neschopnosti (DPN) vystavíme i ukončíme elektronickou formou na dálku !

Požadované recepty na léky Vám zašleme na Váš mobilní telefon nebo na e-mail !

Dodržováním a respektováním výše uvedených pravidel chráníte Vaše i naše zdraví !

 

Od 1.6. 2020 byly obnoveny v plném rozsahu neakutní vyšetření a prohlídky : tedy prohlídky pracovně lékařských služeb, vyšetření na řidičské a jiné průkazy, preventivní prohlídky, předoperační vyšetření, očkování, dispenzární kontroly pacientů s arteriální hypertenzí či diabetem a podobně ... Nadále platí, že na tato vyšetření je nutné se u nás předem objednat !

 

V případě, že Vám byla ze strany KHS nařízena karanténa, kontaktujte nás e-mailem nebo telefonicky ... Případnou DPN Vám vystavíme elektronicky ... V žádném případě nechoďte do ordinace osobně !

 

Při významném klinickém podezření na onemocnění koronavirem (tedy například návrat z rizikové oblasti a/nebo rizikový kontakt + typické klinické projevy, jako je horečka, kašel a/nebo dechové obtíže) nechoďte v žádném případě osobně do ordinace a kontaktujte nás telefonicky, při výrazných obtížích pak přímo linku 112 či 155 !

 

Při kontaktu s osobou pozitivně testovanou na SAR-CoV-2 nechoďte v žádném případě osobně do ordinace a kontaktujte telefonicky KHS nebo nás !

 

O indikaci PCR testu na onemocnění CoViD-19 respektive na virus SARS–CoV-2 rozhoduje epidemiolog (KHS), infektolog (nemocnice), dále pak pneumolog nebo praktický lékař ... Žádanka na tento test se do laboratoře zasílá elektronicky ... Test samotný v podobě výtěru z nosohltanu je pak prováděn například v areálu Pardubické nemocnice nebo v areálu laboratoře Medila ve Štrossově ulici v tzv. drive-in stanu, bližší informace naleznete na : www.nempk.cz/covid19 nebo na : www.medila.cz

 

Informace k výskytu koronaviru, příznakům onemocnění, k testování a kontakty na infolinky jednotlivých pojišťoven, hygienických stanic a Státního zdravotního ústavu najdete na stránkách ministerstva zdravotnictví na : www.koronavirus.mzcr.cz

 © MUDr. Pavel Sillinger s.r.o. 2024.

Tvorba webových stránek: www.enext.cz